Kúpeľný deň pre domácich miláčikov - ASOCIACIA STRIHACOV PSOV

Kúpeľný deň pre domácich miláčikov: Rozmaznávajte svojho psíka domácimi ošetrujúcimi procedúrami

Naši chlpatí priatelia prinášajú do našich životov nesmiernu radosť a spoločnosť, preto je nevyhnutné uprednostňovať ich blaho. Starostlivosť o psa nie je len o udržiavaní čistej a zdravej srsti; zohráva tiež kľúčovú úlohu v celkovom zdraví psa. Zatiaľ čo profesionálni strihači v Asociácii strihačov psov odvádzajú vynikajúcu prácu, dopriať svojmu psiemu spoločníkovi kúpeľný deň pre domácich miláčikov môže byť obohacujúcim a spájajúcim zážitkom. V tomto blogu preskúmame umenie rozmaznávať svojho psíka domácimi ošetrujúcimi prípravkami, ktoré zahŕňajú všetko od kúpania a fénovania až po strihanie nechtov a čistenie uší.

Kúpanie vášho šteniatka

Začnite svoj kúpeľný deň pre domácich mailáčikov tým, že svojmu chlpatému priateľovi doprajete osviežujúci kúpeľ. Vyberte si šampón vhodný pre psov, ktorý vyhovuje typu srsti vášho šteniatka, a uistite sa, že používate vlažnú vodu. Jemne vmasírujte šampón do ich srsti a venujte zvýšenú pozornosť problematickým oblastiam, ako sú labky a podbruško. Dôkladne opláchnite, aby ste sa vyhli akýmkoľvek zvyškom. Kúpanie nielen čistí ich srsť, ale tiež podporuje zdravú pokožku, čím predchádza problémom, ako je svrbenie a suchosť.

Techniky fénovania

Akonáhle je vaše šteňa čisté, je čas ho vysušiť. Zatiaľ čo niektorí psi majú radi sušenie vzduchom, iní môžu preferovať teplo fénu. Používajte sušičku vhodnú pre domáce zvieratá na nízkom nastavení, aby ste predišli preťaženiu vášho chlpatého priateľa. Dbajte na to, aby sa sušička pohybovala a udržiavajte pohodlnú vzdialenosť, aby ste zabránili prehriatiu. Tento krok nielen vysuší ich srsť, ale tiež dodá nadýchanosť, vďaka ktorej sa bude váš pes cítiť extra rozmaznaný. Viac info o aktuálnej ponuke vhodných fénov na www.peknypes.sk

Techniky fénovania

Trimovanie a strihanie srsti

Úprava sa rozširuje na udržanie dĺžky a tvaru srsti vášho psa. Investujte do kvalitných ošetrujúcich nožníc a v prípade potreby aj do nožníc vhodných pre typ srsti vášho psa. Neponáhlajte sa a zastrihávajte opatrne, najmä v citlivých oblastiach, ako sú uši a labky. Ak si nie ste istí, vyhľadajte radu od profesionálnych úpravcov alebo online návody. Pravidelné strihanie srsti vášho psa nielenže zlepšuje jeho vzhľad, ale tiež zabraňuje splstnateniu a nepohodliu.

Starostlivosť o nechty

Strihanie pazúrikov vášho psa môže byť náročná úloha, ale je to rozhodujúce pre ich pohodu. Investujte do nožníc/kliešťov na strihanie nechtov pre psov a robte to pomaly. Ak vášmu psovi tento proces nevyhovuje, postupne mu predstavte strojček tak, že ho necháte očuchať a skontrolovať nástroj. Pravidelná údržba nechtov zabraňuje zarastaniu, ktoré môže viesť k bolestiam a ťažkostiam pri chôdzi. Ak si nie ste istí, poraďte sa s profesionálnym strihačom alebo so svojím veterinárom.

Čítaj viac: Prispôsobenie starostlivosti pre rôzne plemená psov

Čistenie uší a zubov

Často prehliadané, čistenie uší vášho psa je životne dôležité pre prevenciu infekcií a nepohodlia. Na odstránenie nečistôt a vosku použite jemný čistič uší a mäkkú vatu. Dávajte pozor, aby ste sa nedostali príliš hlboko do zvukovodu, aby ste si nepoškodili. Okrem toho je zdravie zubov kľúčovým aspektom zdravia psov. Začleňte čistenie zubov do svojho kúpeľného dňa pomocou ultrazvukovej kefky určenej pre psov. Dobrá dentálna hygiena pomáha predchádzať problémom, ako je ochorenie ďasien a zápach z úst. Kefku Emmi – pet kúpite na www.peknypes.sk , alebo si túto službu čistenia zubov môžete objednať na www.petshop.eu.sk

Záver

Kúpeľný deň pre psov je fantastický spôsob, ako sa spojiť so svojím štvornohým priateľom a zároveň zabezpečiť jeho celkovú pohodu. Od relaxačného kúpeľa až po starostlivé strihanie srsti, pazúrikov a údržbu uší a zubov, každý krok prispieva k zdraviu a šťastiu vášho psa. Zatiaľ čo profesionálni strihači zohrávajú dôležitú úlohu, začlenenie týchto domácich úprav medzi schôdzkami udrží váš pes svieži, pohodlný a milovaný. Takže si oblečte zásteru, vezmite si nástroje na úpravu a doprajte svojmu psiemu spoločníkovi kúpeľný deň, ktorý určite ocenia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Subscribers Our Facebook Page

This will close in 20 seconds